29.05.2005 - Gün Sazak ve Şehitlerimizi Anma Günü Vesilesiyle Yapmış Oldukları Konuşması
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

 

Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli'nin
Gün Sazak ve Şehitlerimizi Anma Günü
Vesilesiyle Yapmış Oldukları Konuşması

29 Mayıs 2005

 

Aziz Dava ve Ülkü Arkadaşlarım,

Muhterem Eskişehirli, Sazaklı Hemşehrilerim,

Değerli Basın Mensupları,

Bugün burada, Gün Sazak Bey ve tüm ülkücü şehitlerimizi rahmetle anmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Şehadetinin 25. yıldönümünde büyük gönül, fikir ve dava ve devlet adamı Gün Sazak Bey’i rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

27 Mayıs 1980 günü alçakça bir saldırı sonucu aramızdan ayrılarak ülkücü şehitler kervanına katılan Gün Sazak Bey, müstesna kişiliği, devlet ve siyaset anlayışı, fikri zenginliği ve kemali ile örnek bir insandı.

Mücadele ve çile dolu hayatı boyunca Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in en yakın mesai arkadaşlarından birisi olarak ülkemize ve milletimize çok büyük hizmetler vermiş; Türk milliyetçiliği davamızın yılmaz müdafii olarak hep en ön saflarda durmuştur.

Eşsiz cesareti, feragati ve başarısı Gün Sazak Bey’i aziz milletimizin gönlünde yüceltirken; vatan haini, eli kanlı teröristlerin hedefi haline getirmiştir. Ancak O, neslinden geldiği şehitler ve gazilerin yolunda gitmekten bir an olsun tereddüt göstermemiş; tıpkı bir gül bahçesine girercesine bütün diğer dava şehitlerimiz gibi Rabbimize kavuşmanın huzur ve mutluluğu içinde aramızdan ayrılmıştır.

Bunun içindir ki, bizler Türk milliyetçiliği davasının yılmaz savunucuları; Milliyetçi Hareket’in çilekeş ve vefalı mensupları 25 yıldır burada bir araya gelip; bütün şehitlerimizi anmayı, aziz hatıralarının tazim etmeyi bir gelenek haline getirmiş bulunmaktayız.

Huzurlarınızda, bu ülke ve bu ülkü yolunda toprağa düşen; şehadet şerbetini içen bütün kahramanlarımıza Cenab-ı Allah’dan rahmet ve mağfiret diliyorum.

Aziz Dava Arkadaşlarım,

Kıymetli Basın Mensupları,

Türk milletinin tarihi büyük ve onurlu bir tarihtir. Çünkü, bu tarih kanla, irfanla yazılmış; şehitlik ve gazilikle tezyin edilmiştir.

Bu milletin kahraman evlatları, her karış toprağını kanlarıyla sulamak pahasına bu ülkeyi bizlere vatan yapmışlardır. Her biri bir bayrak olup; aziz vatanın bağrından burçlara yükselmişlerdir.

Bugün aynı zamanda İstanbul’un fethinin yıldönümüdür. Tıpkı büyük fetihte Ulubatlı Hasan’ın canı pahasına mukaddes bayrağımızı İstanbul surlarına kıyamete dek inmemek üzere astığı gibi; bütün şehitlerimiz, Türk devletinin ebed-müddet hür ve bağımsız yaşaması için hayatlarını ortaya koymuş ve bayraklaşmışlardır.

Değerli Arkadaşlarım,

Hepinizin de bildiği gibi, Büyük Dava Şehidimiz Gün Sazak Bey, bir devlet adamı olarak, kamu yönetiminde yozlaşmaya karşı büyük bir mücadele başlatmış; devlet hizmetlerinin bütün yönleriyle ve unsurlarıyla vatandaşlarımızın menfaatleri doğrultusunda verilmesi için çok önemli faaliyetler gerçekleştirmişti.

Gün Sazak Bey’in ortaya koyduğu millet menfaatinin en yüksekte olmasına yönelik çalışma tarzı aziz milletimizin teveccühü ve kalbi destekleriyle kısa zamanda bütün kamu yönetiminde dalga dalga yayılmış ve bu ahlaklı yönetim modeli, temiz toplum anlayışı Türk milletinin en büyük arzusu haline gelmişti.

Ne var ki, uzantıları bu günlere kadar gelmiş olan hain ve kanlı eller böylesine büyük bir devlet ve dava adamını kendilerine hedef olarak belirleyerek; Türk milliyetçiliği davasına onulmaz bir yara açma çabasına girmişlerdi.

Ancak, bu kanlı katillerin bilmedikleri bir şey vardır ki, o da; Bu büyük milletin tüm evlatlarının Büyük Fethin bayraktarı Ulubatlı Hasan’ın şehadete koştuğu gibi; Milliyetçi Hareketin her mensubunun Gün Sazak Bey’in izinden yürüyeceği; kendisine örnek alacağı gerçeğidir.

Bu yapı ve anlayış sürdüğü müddetçe Türkiye hiçbir gücün tesirinde kalmayacak; kendi yolunu kurup, içinde bulunduğumuz büyük güç çağında lider ülke Türkiye idealini gerçekleştirme şans ve kudretine sahip olacaktır.

Türkiye’yi en büyük değerleri olan vatan evlatlarından koparmak isteyen çevreler dün olduğu gibi bu gün de boş durmamakta; huzuru ve güvenliği ortadan kaldırmaya yönelik provokasyonlara girişmektedirler.

Bilinmelidir ki, Milliyetçi Türk gençliği bu tuzakları çok iyi bilmektedir. Kavgaların, çatışmaların tarafı olmayacaktır. Türk milletinin birliğinin ve dirliğinin teminatı olma yolunda kararlılığını sürdürecektir.

Kıymetli Dava Arkadaşlarım,

Değerli Basın Mensupları,

Aramızdan ayrılan sadece şehitlerimizin cisimleri, vücudlarıdır. Milliyetçi Hareket, onların uğruna can verdiği ülkü ve hedeflerde yürümeye devam etmektedir. Onların kutlu yolu; yine aziz milletimizin en büyük ümidi ve varlık teminatıdır.

Bizler, bu ülkeyi karşılıksız seven Türkiye sevdalıları, Türk milliyetçileri olarak yüzyılın lider Türkiyesi için, güçlü Türkiye’nin inşası için çalışmaya devam etmekteyiz.

Bu kutlu yürüyüşte, Gün Sazak Bey ve tüm şehitlerimiz, hayatını kaybeden dava ve ülkü arkadaşlarımızın aziz hatıraları ve temiz isimleri, yolumuzu aydınlatan meşaleler olarak kalplerimizde ve gönüllerimizde hep yaşayacaktır.

Rahmetli Gün Sazak’ın kabrinin başında, bu mukaddes davaya hizmet eden ve öbür dünyaya göçen bütün ülkü arkadaşlarımızı, hayatlarının baharında vücutlarını kara toprağa, hatıralarını ise gönüllerimize gömdüğümüz bütün ülkücü şehitlerimizi hasretle ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde tazimle eğiliyorum.

Mekânları cennet, ruhları şâd olsun.

Hepiniz sağolun, varolun.

Dr. Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı