15.11.2004 - Ramazan Bayramı Münasebetiyle Yayınladıkları Kutlama Mesajı
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli'nin
Ramazan Bayramı Münasebetiyle Yayınladıkları
Kutlama Mesajı
15 Kasım 2004

Kıymetli Vatandaşlarım,

Milletçe bir mübarek ramazan ayını daha geride bırakarak, bayramı idrak etmekte, bu güzel günlerin feyz, rahmet ve bereketinde buluşmaktayız.

Yüce Allah’tan, bu mübarek ramazan bayramının ülkemiz, milletim ve Türk-İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını, barış huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

 Bayramlar, insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan özel günlerdir. Bu vesileyle de milletimiz, ramazan ayı boyunca şanlı tarihinin derinliklerinden getirdiği sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerini sergilemektedir.

Dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan, dayanışmayı, yardımlaşmayı artıran, hoşgörü, kardeşlik duygularını güçlendiren bayramları, anlam ve önemine uygun olarak kutlamalıyız. Bayramların getirdiği barış ve huzur ortamının değerini iyi bilmeliyiz. Özellikle bayram günlerinin kazandırdığı alışkanlıkla tüm yaşamımızda iyiye ve güzele yönelmeli, insanlara hoşgörüyle yaklaşmalıyız. Umudumuzu canlı tutmalı, sorunlarımızı birlik içinde aşabileceğimize olan inancımızı korumalıyız.  

Dinî bayramlar, Müslümanlar arasında sevinç, coşku ve barış rüzgârlarının dalga dalga yayıldığı ulvî bir atmosferdir. Bu anlamda, idrak etmekte olduğumuz Ramazan Bayramının çok derin ve etkili bir nüfuz alanı vardır. Bayramlar, sabır ve emek sınavını kazanmanın bir müjdesidir.

Değerli Vatandaşlarım,

Geçtiğimiz günlerde, farklı amaçlarına hizmet etmek için değişik etnik kökendeki vatandaşlarımızın azınlık haklarının kısıtlandığını ileri süren safsata raporlarla cennet vatanımıza nifak tohumları saçmaya çalışanlar bilmelidirler ki bölücü emellerine asla ulaşamayacaklardır. Necip Türk milleti bu duruma asla müsaade etmeyecektir.

İnançsız ve ilkesiz AKP iktidarı, içerde ve dışarıda bütün sorunlara karşı duyarsız kalmaya devam etse de, milletimizin her geçen gün ağırlaşan gelir adaletsizliğini görmezden gelmeye devam etse de, sosyal sıkıntılara çözüm bulmaktan uzak olsa da, Milliyetçi Hareket her zaman olduğu gibi sorumlu ve duyarlı siyaset anlayışını sürdürecek, aziz milletimizin geleceği için çalışmaya devam edecektir. Çünkü Milliyetçi Hareket’in bütün mensupları bu ülkeyi ve bu milleti hiçbir karşılık beklemeden sevmişler, vatan ve millet sevgisini her şeyin üstünde tutmuşlardır. Bundan sonrada bu sevgi aynı şekilde devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, yurtiçindeki ve yurtdışındaki vatandaşlarımızla Kıbrıslı soydaşlarımızın ve bütün İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

 

Dr. Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı