Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin “Başbakan Erdoğan’ın, Partisinin Sincan’da Düzenlenen Milli İradeye Saygı Mitingi Konuşması Esnasında Alanda Açılan Üç Hilal Bayrakları ve Bozkurt Simgeleri Üzerine” yapmış oldukları basın açıklaması. 15 Haziran 2013
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin
“Başbakan Erdoğan’ın, Partisinin Sincan’da Düzenlenen Milli İradeye Saygı Mitingi
Konuşması Esnasında Alanda Açılan Üç Hilal Bayrakları ve Bozkurt Simgeleri Üzerine”
yapmış oldukları basın açıklaması.
15 Haziran 2013

 

Başbakan Erdoğan’ın, bugün Ankara-Sincan’da, partisinin “Milli İradeye Saygı” temalı mitinginde yaptığı konuşma sırasında, partimize ait sembol ve amblemlerin alçakça, arsızca ve ahlaksızca kullanıldığı görülmüştür.

 AKP mitinginde Üç Hilalli bayrakların ve bozkurt simgesinin şeref ve namus yoksunları tarafından taşınması son zamanların en ciddi mütecaviz hareketlerinden ve en pis tezgâhlarından birisi olarak ortaya çıkmıştır.

 AKP’nin “Milli İradeye Saygı” konulu açık hava toplantısı bilakis milli irade hazımsızlığının, siyaset hırsızlığının ve partimize hakaretin ilanından başka bir anlama gelmemiştir.

 PKK’ya teslim olmuş, İmralı canisiyle pazarlıklara batmış, milliyetçiliği ayaklar altına layık görmüş Başbakan ve zihniyetinin, Üç Hilali istismara yeltenmesi, Milliyetçi Hareket’in kutlu mücadele ve muhalefetini anlamsızlığa sürükleme provokasyonu siyasi tarihimize kara bir leke olarak geçmekten kurtulamayacaktır.

 Öncelikle Üç Hilalli bayrağımızı ve bozkurt simgemizi AKP’nin açık hava toplantısında kullanılmasına ve açılmasına kimlerin çanak tuttuğu, kimlerin buna cüret ettiği, bu şerefsiz tertibin içinde kimlerin bulunduğu muhakkak ki açığa çıkarılmalıdır.

 Başbakan Erdoğan bu edepsizliğin ve siyasi namus konusunda telafisi olmayan aşınmanın hesabını mutlaka vermelidir.

 Konu çok önemli ve hayati olup, Milliyetçi Hareket Partisi’ne yönelmiş açık, kesif ve çok boyutlu bir saldırı ve suikastın tezahürüdür.

 Üç Hilal Türk milliyetçilerinin itibarının, iddiasının ve iftiharının maddi ve manevi bir sembolü olup, hayasızların ve hainlerin elinde oyuncak olamayacak, siyaset operasyonlarına kesinlikle alet edilemeyecektir.

 Milliyetçi Hareket Partisi; Başbakan Erdoğan’ı, yanında saf tutarak MHP’nin içini karıştırmakla meşgul olan, anılarımıza ve simgelerimize el uzatma izansızlığına teşebbüs eden insan artıklarını ve fitne yuvalarını tam bir kararlılıkla uyarmakta, girdikleri karanlık yoldan dönmelerini beklemektedir.

 Başbakan’ın Taksim Gezi Parkı’nı alttan alta kaşıyarak siyasetini tahkim etme gayretine Üç Hilali de ortak etme girişimi, niyeti ve hedefi affı mümkün olmayan rezillik olarak bu zihniyetin alnına kazınacaktır.

 Milliyetçi Hareket Partisi, Başbakan Erdoğan’dan mezkur konu hakkında acilen cevap ve müdahale beklemektedir.

 Bu kapsamda, hükmü şahsiyetimizin ayrılmaz ve bölünmez değerlerine yönelik her tecavüzü şiddetle kınıyor, böylesi eylemlerin hukuki anlamda karşılıksız bırakılmayacağını herkesin bilmesinde fayda görüyorum.

 Nitekim siyasi kapkaççılara, kervan yağmacılarına, siyaset eşkıyalarına sabrımız ve tahammülümüz kesinlikle yoktur.

 Milliyetçi Hareket Partisi bu çerçevedeki tüm gelişmeleri dikkat ve titizlikle izleyecek ve şartlara göre aziz dava arkadaşlarımızı ve büyük Türk milletini anında bilgilendirecektir.