Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin “Ankara’nın Gölbaşı İlçesinin 12 km Güneyinde Düşen S-70 Sikorsky Tipi Helikopterle” ilgili basın açıklaması. 17 Aralık 2013
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin
“Ankara’nın Gölbaşı İlçesinin 12 km Güneyinde Düşen S-70 Sikorsky Tipi
Helikopterle” ilgili basın açıklaması.
17 Aralık 2013

 

Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait S-70 Sikorsky tipi bir helikopter tecrübe uçuşu esnasında Ankara’nın Gölbaşı ilçesinin12 km güneyinde kaza kırıma uğramıştır.

Bu kapsamda aralarında bir pilot binbaşı, bir pilot üsteğmen ve iki teknisyenin de bulunduğu dört vatan evladı maalesef şehit düşmüştür.

Milletçe acımız büyüktür.

Bu elim ve kahredici kazaya yol açan nedenlerin tespiti yapılarak benzeri felaketlerin önüne geçilmesi, muhtemel can kayıplarının engellenmesi sorumluluk noktasında bulunan herkesin başlıca görevidir.

Periyodik bakımı yapıldıktan sonra uçan bir helikopterin düşmesine yol açan teknik ve eğer varsa pilotaj hataları dikkatlice incelenmeli, lazım gelen adli ve idari soruşturma da kısa süre içinde tamamlanmalıdır.

Bu düşüncelerle aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine, sevenlerine, silah ve mesai arkadaşlarıyla birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başsağlığı diliyorum.