19.11.2008 - MHP 23. Dönem İstanbul Milletvekilimiz Sayın Gündüz Suphi Aktan'ınvefatı nedeniyle yayınladıkları başsağlığı mesajı
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin
MHP 23. Dönem İstanbul Milletvekilimiz Sayın Gündüz Suphi Aktan'ın
vefatı nedeniyle yayınladıkları başsağlığı mesajı
19 Kasım 2008

 

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili, değerli fikir adamı, yazar ve milliyetçi aydın Emekli Büyükelçi Gündüz Suphi Aktan’ın Hakk’ın rahmetine kavuşması hepimizi derinden üzmüş ve yaralamıştır.

Merhum Aktan’ın gerek diplomat olarak yürüttüğü başarılı görevler ile düşünce dünyamıza ve fikir hayatımıza yaptığı büyük katkılar her zaman takdir ve şükranla anılacaktır.

Kişisel gelecek beklentilerini aşmış bir vatanseverlikle, ülke ve millet menfaatlerini öne çıkaran fikri yapısı; sorunları derinliğine analiz eden tahlilci ve araştırmacı anlayışı; samimi, alçak gönüllü, güven veren kişiliği, herkese örnek olması gereken medeni ilişkileri ve yüksek ahlakı ile sürekli hatırlanacaktır.

Derin bilgi birikimi ve engin tecrübesine, yapıcı, yol gösterici, tutarlı ve milli çözüm üreten sistematik fikirlerine ve çalışmalarına en çok ihtiyaç duyacağımız bir dönemde aramızdan ayrılışı, yalnızca partimiz açısından değil, Türk siyaseti ve Türk düşünce dünyası için de çok önemli bir kayıp olmuştur.

Yıllar içinde elde ettiği bilgi, eğitim ve yönetim birikimini milli bir bakış tarzı ile yorumlayan, Türk milletinin geleceğine ilişkin kaygılarını sürekli dile getiren; çözümleri kendi kültür ve tarih kaynaklarımızda arayan ve bunları açık yüreklilikle paylaşan merhum Aktan, bu yönü ile de saygı ve takdirle anılacaktır.

23 Dönem milletvekilimiz, emekli Büyükelçi ve mümtaz insan Gündüz Suphi Aktan’a Cenab-ı Allah’tan rahmet, aziz milletimize, parti mensuplarımıza, Dışişleri Bakanlığı’ndaki görev arkadaşlarına, sevenlerine ve değerli ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.

Mekânı cennet olsun. Ruhu şad olsun.

Dr. Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı