28.07.2009 - Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin Yurdumuzun Çeşitli Bölgelerinde Yaşanan Sel Felaketleri Nedeniyle Yayınladıkları Mesaj
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin
Yurdumuzun Çeşitli Bölgelerinde Yaşanan Sel Felaketleri Nedeniyle Yayınladıkları Mesaj.
28 Temmuz 2009

Giresun ilimizde 22 Temmuz'da oluşan sel felaketinin ardından 27 Temmuz akşamı tekrar ikinci bir sel felaketi yaşanmıştır. Bir önceki afetten daha büyük bir yağışın oluştuğu bölgede büyük ölçüde hasar oluşmuş vatandaşlarımızın yaşam şartları önemli ölçüde etkilenmiştir.

Rize ilimizde de etkili yağışlar nedeniyle dereler taşmış ve çok sayıda işyeri sular altında kalmıştır.

Bölgenin bir an önce "afet bölgesi" olarak ilan edilerek vatandaşlarımızın zararlarının giderilmesi, olumsuz yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve gereken tedbirlerin alınması için hükümeti acilen göreve davet ediyorum.   

Bölgede yaşayan bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletmek, sel felaketine ilişkin inceleme ve gereken tedbirlerin takibini yapmak ve vatandaşlarımızın ihtiyaç ve problemlerini yerinde tespit etmek amacıyla;

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Prof. Dr. Osman ÇAKIR başkanlığında Giresun Milletvekili Murat ÖZKAN, Ordu Milletvekili Rıdvan YALÇIN ve Trabzon Milletvekili Süleyman Latif YUNUSOĞLU'ndan oluşan bir heyet bölgeye gönderilmiştir.

Milletvekillerimiz yarın (29 Temmuz 2009) bölgeye intikal ederek gerekli çalışmaları yapacaktır.

Giresun'da olduğu gibi ülkemizin birçok yöresinde yaşanan sel felaketleri alt yapı yetersizliklerinin önceden giderilmesi ve gerekli tedbirlerin önceden alınmasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koymaktadır.

Başta sel felaketlerinin olduğu bütün bölgelerde yaşayan vatandaşlarımız olmak üzere, bütün milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, vatandaşlarımızın mağduriyet ve sıkıntılarının en kısa sürede giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağına inanıyorum.

Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı