08.08.2009 - MHP’nin 2002 yılında erken seçim çağrısında bulunmasının nedenleri hakkında basına yansıyan bazı asılsız iddialara ilişkin olarak yapmış oldukları yazılı basın açıklaması
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin MHP’nin 2002 yılında erken seçim çağrısında bulunmasının nedenleri hakkında basına yansıyan bazı asılsız iddialara ilişkin olarak yapmış oldukları yazılı basın açıklaması
8 Ağustos 2009

İstanbul’da görülmekte olan bir dava kapsamında 57. hükümetin Başbakanı merhum Bülent Ecevit’in eski koruma müdürünün tanık sıfatıyla verdiği ifade iddianamede yer almış ve basına da yansımıştır.

 Adı geçen şahsın 57. koalisyon hükümeti döneminde 2002 yılında Milliyetçi Hareket Partisi'nin erken seçime gidilmesi kararında etkili olan nedenler hakkındaki iddiaları bütünüyle gerçek dışı hezeyanlardır.

 Dönemin Başbakanının koruma müdürünün görevi ve konumunun esasen bu konularda bilgi ve fikir sahibi olmasına imkan vermeyeceği ortadadır.

 Milliyetçi Hareket Partisi'ni asılsız iddia ve ithamlarla  hedef almaya yeltenmek ve bunları bir hukuki süreçte özel amaçlarla malzeme olarak kullanmak siyasi, hukuki ve ahlaki meşruiyet sınırlarını aşan çok vahim bir gaflettir.

 2002 yılında yaşanan gelişmeleri maksatlı olarak saptırmak ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin baskı ve tehditle hareket ettiğini iddia edebilmek aynı zamanda marazi bir ruh halinin tezahürüdür.

 Konumu, sıfatı ve görevi ne olursa olsun herkes haddini ve hududunu bilmek ve böylesine yalan ve iftiralara başvurmanın doğuracağı ağır sonuçları çok iyi düşünmek durumundadır.

Devlet Bahçeli
Milliyetçi Hareket Partisi
Genel Başkanı