19.10.2009 - İl ve İlçe Kongre sürecine ilişkin teşkilat mensuplarına yayımladıkları teşekkür mesajı
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin
İl ve İlçe Kongre sürecine ilişkin teşkilat mensuplarına yayımladıkları teşekkür mesajı.
19 Ekim 2009

 

Aziz Dava Arkadaşlarım,

Milliyetçi Hareket Partisi’nin, 18 Nisan 2009 tarihinde yapılan Merkez Yönetim Kurulu Kararı ile başlayan kongre süreci, 8 Kasım 2009 tarihinde yapılacak 9. Olağan Büyük Kurultay ile sona erecektir.

Bu siyasal takvime uygun olarak partimizin il ve ilçe kongreleri tamamlanmış ve milliyetçi-ülkücü iradenin tecellisi ile yeni yönetimler belirlenmiştir.

Bu süre zarfında, demokratik bir rekabet ortamında yaşanan siyasal yarış, partimizin ve partililerimizin siyasi olgunluğunun, yüksek ahlakının ve mücadele şuurunun da iftihar edilecek bir vesilesi olmuştur.

Türk milletinin hizmetindeki bir görevin ve tarihi bir misyonun nöbet değişimi olan bu seçimler, partimizin kırk yıllık onurlu mazisine, partililerimizin vakarına da uygun olarak gerçekleşmiştir.

Bu kutlu nöbet değişimine katılan bütün dava arkadaşlarımın, yarışırken gösterdikleri heves ve heyecanı, ülkemiz, milletimiz ve partimiz için önümüzdeki kritik süreçte de sürdüreceklerinden, yönetimlere destek ve katkılarını esirgemeyeceklerinden eminim.

Büyük sonuçlara ulaşmak, yüksek hedeflere yönelmek günlük sorunlara takılmadan, inançlardan ve ülkülerden kırılma yaşamadan istikrarlı, kendisini aşmış; şahıslara değil ülkülere odaklanmış dava adamlarının özelliğidir.

Bu hasletlerin bütün mensuplarımızda olgunlaşmış bulunduğunu biliyor, önümüzdeki zorlu görevlerin elbirliğiyle başarılmasında bugüne kadar olduğu gibi birlik ve bütünlük içinde olunacağına inanıyorum.

Bu kutlu sonuçlar ile süreç içinde yaşanan dayanışma anlayışı, Türkiye’nin aydınlık geleceğine ve Milliyetçi Hareketin iktidarına olan inancımızda hepimize güç katmıştır.

Kongrelerle belirlenen yeni yönetici kadrolar, bir yandan kırk yıllık bir siyasal yolculuğun zorlu ve şerefli sorumluluğunu üstlenecekler, diğer yandan, partimizi yeni kırk yıllara taşıyacak kadroların ve vizyonun tespitinde belirleyici olacaklardır.

Ülkemizin ve milletimizin ağır tahribatlarla karşı karşıya kaldığı son yıllarda Milliyetçi Hareket Partisi’ne olan ihtiyaç artık bütün gerçeği ile belirginleşmiş ve izlediği siyaset kamuoyunca takdir edilmeye başlanmıştır.

Şüphe yoktur ki, milli konulardaki duruşumuz ve tavrımız çözülmeye çalışılan milli birlik ve kimliğin en önemli güvencesi, milli devlet yapımızın devamının en sağlam dayanağı olacaktır.

Şehadetlerle, kahramanlıklarla ve çilelerle bugünlere taşınmış bu davanın şuurunda olduğunuzu biliyor ve sizlere sonuna kadar güveniyorum.

Türkiye’miz için yürüdüğümüz yolda, sanal ve yapay süreçlerle meşgul olmadan, kısır ve basit çekişmelerden kaçınarak, önünüze bırakılan sinsi tuzaklara düşmeden, hak bilinen yolda ilerleyen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Hepinize aziz milletimizin refahı, esenliği, huzuru ve yükselişi uğruna engelleri birer birer aşarak, dayanışma ve kucaklaşmayı göstererek verdiğiniz siyasal mücadelenizde Cenab-ı Allah’tan üstün başarılar diliyorum.

Partimizin 9. Olağan Büyük Kurultay’ında buluşmak üzere hepinizi en iyi dileklerimle selamlıyor, saygılarımı sunuyorum.