01.05.2010 - "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" münasebetiyle yayımladıkları kutlama mesajı.
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin
"1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" münasebetiyle
yayımladıkları kutlama mesajı.
1 Mayıs 2010

 

Ülkemizin çok hassas ve sıkıntılı bir döneminde “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü kutluyoruz.

Emeğinden başka bir gücü olmayan, rızkını alın terinden çıkaran milyonlarca çalışanımızın yalnızca bugünle hatırlanması ve gündeme gelmesi elbette doğru olmayacaktır.

Ekonomik krizin etkisiyle; kapanan işyerleri, duran yatırımlar ve sonucunda ortaya çıkan işsizlik sorunu, emeğiyle geçinen vatandaşlarımızı çok zor bir duruma sokmuştur.

Üstelik yılların ihmali ve vurdumduymazlığıyla; hayat standartları sürekli geriye giden işçilerimizin layık oldukları sosyal konumdan ve ekonomik seviyeden çok uzak olduklarını söylemek yanlış olmasa gerektir.

Bu itibarla, siyasi sorumluluk taşıyanlar, emeğin gerçek değerinin yalnızca ücretle değil, insan olmanın gerektirdiği her türlü imkâna kavuşabilecek şartların oluşmasıyla sağlanabileceğini iyi bilmelidirler.

Ayrıca, dayanışmanın ve emeğin bayramı olan bu anlamlı günü, habis emellerine alet etmek isteyen mihraklara karşı korumak ve tahriklere karşı azami bir şekilde dikkatli olmak toplumsal huzur ve sosyal nizam açısından çok önemlidir.

Geçmişte acı birer hatıra olarak kalan ve bir daha tekrarlamamasını temenni ettiğim gerilim ve çatışma ortamının yeniden vasat bulmaması için, hem işçilerimizin hem de güvenlik görevlilerimizin azami ölçüde duyarlı ve özenli davranmaları gerekmektedir.

Emeğin bayramını; bölücü ve yıkıcı unsurların cirit attığı bir güne dönüşmesine fırsat vermeden; kardeşlik duyguları içinde, her yöreden gelen kardeşlerimizin kucaklaşarak, el ele ve omuz omuza kutlamaları içinden geçtiğimiz nazik dönemde daha da bir önem kazanmıştır.

Emekçilerimizin, hak ettikleri sosyal ve ekonomik seviyeye bir an önce kavuşmalarını diliyor, hepsinin ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü içtenlikle kutluyor, aileleriyle birlikte huzur, mutluluk ve esenlik içinde bir ömür geçirmelerini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.