10.07.2010 - "Anayasa Referandumu’nda hayır kampanyası" hakkında yaptığı yazılı basın açıklaması.
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin
"Anayasa Referandumu’nda hayır kampanyası" hakkında yaptığı
yazılı basın açıklaması
10 Temmuz 2010

 

Milliyetçi Hareket Partisi 12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak Anayasa değişikliği referandum sürecinde izleyeceği stratejiyi ve başlatacağı "hayır kampanyasının" esaslarını belirleme çalışmalarını tamamlamıştır.

Bu kampanyada Başbakan Erdoğan ve AKP'nin Anayasa değişikliği konusundaki gerçek niyetleri ve hesapları aziz milletimize bütün yönleriyle anlatılacaktır.

Bu kapsamda önümüzdeki dönemde Türkiye'yi bekleyen tehlike ve tuzaklar hakkında ülke çapında geniş bir bilgilendirme faaliyeti yürütülecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin "referandumda hayır kampanyasının" ilke, esas ve ana unsurları Milletvekilleri, Merkez Yönetim ve Merkez Disiplin Kurulu Üyeleri, İl Başkanları ve Belediye Başkanları’nın katılımıyla 13 Temmuz 2010 tarihinde Saat 11.00’da Anadolu Kültür Merkezi’nde yapılacak toplantıda açıklanacaktır.

Bunu takiben Milliyetçi Hareket Partisi'nin milletvekilleri ve yönetim kadroları referandum gününe kadar Türkiye'yi adım adım gezerek topyekun bir aydınlatma seferberliği başlatacaktır.