27.08.2010 - "Rize İli Gündoğdu Beldesinde yaşanan sel felaketi" hakkında yaptığı yazılı basın açıklaması.
Ana SayfaAna Sayfa  

Genel Başkan

Konuşmaları

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin
"Rize İli Gündoğdu Beldesinde yaşanan sel felaketi" hakkında
yaptığı yazılı basın açıklaması.
27 Ağustos 2010

 

Rize ilimizin Gündoğdu beldesinde 26 Ağustos gecesi oluşan sel felaketinin ardından yaşanan heyelanda 11 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 2 kişinin kayıp olduğu bölgede 3’ü ağır olmak üzere 6 vatandaşımız yaralanmıştır.

Ülkemizin birçok bölgesinde yaşanan sel felaketleri alt yapı yetersizliklerinin önceden giderilmesinin ve gerekli tedbirlerin alınmasının zaruri ve çok önemli olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

Bölgede yaşayan bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletmek, sel felaketine ilişkin incelemelerde bulunmak, vatandaşlarımızın ihtiyaç ve problemlerini yerinde tespit etmek ve gereken tedbirlerin alınıp-alınmadığını takip etmek amacıyla, Trabzon Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu Başkanlığında, Trabzon ve Rize İl Başkanlarımızın ve İl Yöneticilerimizden oluşan bir heyet bölgede görevlendirilmiştir.

Sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Kayıp vatandaşlarımızın da bir an önce bulunmasını temenni ediyorum.

Devletimizin bütün imkânlarının seferber edilerek sel felaketine uğrayan vatandaşlarımızın zararlarının ve ihtiyaçlarının giderilmesi ve bir daha benzer felaketlerin yaşanmaması için bir an önce gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir. Bu sebeple yetkililerin gereken önem ve hassasiyeti göstermesi için konunun takipçisi olacağız.