Milliyetçi Hareket Partisi Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı – Ankara Milletvekili Sayın Prof. Dr. Mevlüt KARAKAYA’nın yapmış oldukları basın açıklaması. 18 Mart 2023
Ana SayfaAna Sayfa  

Kadrolar

Milliyetçi Hareket Partisi Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
Ankara Milletvekili Sayın Prof. Dr. Mevlüt KARAKAYA’nın
yapmış oldukları basın açıklaması.
18 Mart 2023

 

 

 

Genel Başkanımız Sn. Devlet Bahçeli 11 Mart 2023 tarihindeki MYK ve Milletvekilleri ortak toplantısından sonra yaptığı basın açıklamasında; HDP’nin kapatılması davasıyla bağlantılı olarak hazineden alacağı yardımlar üzerine daha önce konulmuş olan tedbir kararının, yardımların ödenmesine günler kala, Anayasa Mahkemesi tarafından kaldırılmasını haklı bir şekilde eleştirmiş ve “14 Mayıs 2023'te yapılacak seçimler için siyasi partilere ödenen 3 kat fazla ödeneğin doğrudan depremden etkilenen illere ve vatandaşlara aktarılması düşünülmelidir. MHP bu feragata gönüllüdür. Diğer siyasi partilerden de hassasiyeti ümit etmektedir.” Şeklinde bir çağrıda bulunmuştu.

Hazine tarafından yapılacak olan seçim yardımlarının banka hesaplarına geçmeden Sn. Genel Başkanımızın çağrısını ve bu hususta diğer siyasi partilerden beklediğimiz hassasiyeti tekraren hatırlatıyor, saygılarımı sunuyorum.