Meclis Gündemi

MHP Grup Başkanvekilleri Şandır Ve Vural PMDyi Ziyaret Etti

MHP Grup Başkanvekilleri Mehmet Şandır ve Oktay Vural, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Parlamento Muhabirleri Derneği'ni (PMD) ziyaret etti.

Şandır, ziyarette yaptığı konuşmada, Parlamentoda alınan karlarla gazetecilerin kazanılmış bazı haklarının ellerinden alındığını belirterek, bu hakların iadesi için MHP'nin her zaman desteğe hazır olduklarını söyledi. İktidarın baskısı nedeniyle basında muhalefete yeterince yer verilemediğini savunan Şandır, bunun öne çekilmesi gereken bir sorun olduğunu ifade etti.

Oktay Vural da gazetecilerin sosyal haklar ve ücret konusunda sıkıntılar yaşadıklarını bildiklerini belirtti. Gazetecilere ikram etmek için getirdikleri pastaya dikkati çeken Vural, ''Basın sektörü, personel açısından çok fazla giriş çıkışın yaşandığı bir sektör. Çalışan gazeteciler olduğu gibi çalışmayan gazeteciler var. Hükümetin 'ekmek bulamıyorsanız pasta yiyin' politikasına dikkati çekebilmek için sizlere ekmek şeklinde pasta getirdik'' dedi.

PMD Başkanı Göksel Bozkurt da gazetecilikte fikri özgürlüğün önemli olduğuna dikkati çekerek, ''Kamusal görev yapıyoruz. Gözümüzü habere kapatamayız. Her gördüğümüzü yazmak zorundayız'' dedi. Bozkurt, meslekte özellikle dürüstlük çıtasını en yüksekte tutmak için çaba sarf ettiklerini dile getirdi.

MHP Grup Başkanvekilleri Mehmet Şandır ve Oktay Vural, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Parlamento Muhabirleri Derneği'ni (PMD) ziyaret etti.MHP Grup Başkanvekilleri Mehmet Şandır ve Oktay Vural, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Parlamento Muhabirleri Derneği'ni (PMD) ziyaret etti.